Ile kosztuje aborcja w Czechach?

Chciałam spytać o to, ile kosztuje aborcja w Czechach? Przeglądałam kilka stron w internecie i spotkałam ceny za zabieg usunięcia ciąży w okolicy 2000 zł. Jestem ciekawa opinii osób, które faktycznie zdecydowały się na przerwanie ciąży na terenie Czech, co w tej cenie się zawierało i jak przebiegała płatność. Liczba aborcji w Czechach od lat stale rośnie, często przyjeżdzają osoby z sąsiednich krajów. Oznacz to, że kobiety z różnych krajów stają się świadome swoich praw i decydują się na przerwanie ciąży, kiedy uznały, że ta decyzja jest słuszna. Zastanawiam się nad aborcja próżniową, ale wolałabym poznać bezstronne opinie innych kobiet, niżeli samego opisu na stronach klinik. Wiem, że zabieg usuwania ciąży to nie jest rzecz na której warto oszczędzać.. jednak nie chce przepłacić za zabieg aborcji i usuwania nieplanowanej ciąży.

14 odpowiedzi do “Ile kosztuje aborcja w Czechach?

 1. Normalna cena. Nie ma co szukać po taniości, bo to nie jest zabieg na którym warto zaoszczędzić. Jeśli już się na to decydujesz, wybierz raz i mądrze. Nie ryzykuj i nie oszczędzaj na zdrowiu, czy nawet życiu.

  1. Gynprivat w Brnie 1900 płatne gotówką ,pani na miejscu mówi po polsku i da się z nią szczerze i na spokojnie pogadać, wytłumaczyła co trzeba, w razie pytań stara się sensownie wytłumaczyć, standard dobry, czysto, pielęgniarka miła, zabieg robią w znieczuleniu ogólnym, wszystko trwało do 1,5 godz razem z dokumentami, zabiegiem i wyjściem do domu

  1. Na wszystkich stronach pisze że legalna aborcja jest do 12 tygodnia i kosztuje ok 2000 zł i to że są wady genetyczne chyba nie ma znaczenia, najlepiej zadzwoń i się zapytaj

 2. Byłam na zabiegu w klinice w Czechach i podaje wszystko, co warto wiedzieć:
  – Z moich rozmów z personelem wynika, że w ostatnich latach coraz więcej kobiet decyduje się na przerwanie ciąży. Przyczyn tego jest wiele; niektóre kobiety mają problemy finansowe lub nie są gotowe na dziecko, inne mają problemy zdrowotne, które sprawiają, że ciąża jest niebezpieczna lub nie chcą zajść w ciążę. Wniosek: Nie musisz podawać żadnego powodu ani czuć się skrępowana z powodu swojej decyzji.
  – Ile kosztuje zabieg usunięcia ciąży? Koszt aborcji w Czechach różni się w zależności od kliniki, ale zwykle wynosi około 2000 złotych
  – Wiele osób ma błędne przekonanie, że kliniki sprzedają pigułki aborcyjne. Tak jednak nie jest. Kliniki nie sprzedają tabletek aborcyjnych, ponieważ nie jest to prawnie dozwolone. Jeśli klinika zostanie przyłapana na sprzedawaniu tych tabletek, może zostać zamknięta. UWAGA – Tabletki poronne to leki, których w klinice nie dostaniecie. Istnieją różne metody aborcji jednak w klinikach się ich nie stosuje.

  1. Ja otrzymałam pełną dokumentację medyczną. Mój partner czekał na mnie na korytarzu i nikt mu nic nie mówił że ma opuścić klinikę. Zresztą to tylko lekko ponad dwie godziny, więc nie mają o co być źli.
   Swoją drogą trochę szok, bo aborcja wyniosła mnie tylko 2100 zł a jak pisałam na początku, dostałam dokumentację medyczną i to lepszą niż na nfz w polsce..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *